Ogień to jeden z elementów natury, wobec którego należy mieć niezbędny szacunek. Jest jednym z czterech żywiołów. Ma bardzo mocno rozbudowaną symbolikę. Wielu osobom kojarzy się on z ogniskiem domowym, pożądaniem oraz zmysłowością. Jednocześnie jest to także znak zniszczenia, piekła oraz niewyobrażalnego zła. Ludy pierwotne czciły ogień, światło oraz słońce. Uważały je za elementy świata duchowego. Ogień to niezwykła materia, która przyciąga nas swoją niezwykłą tajemniczością. Eksperci od senników wskazują, że sen z ogniem może oznaczać bardzo wiele rzeczy. Wszystko zależy od dokładnych okoliczności.  

Ogień we śnie - co oznacza?

Jeśli we śnie zauważamy ogień, to oznacza to, iż w świadomy sposób generujemy energię. Z kolei sen, w którym ma miejsce rozpalanie ognia, oznacza, iż w niedalekiej przyszłości może czekać nas wiele pozytywnych chwil. Dotyczy to w szczególności sfery miłosnej. Każdy singiel, któremu przyśni się taki sen, powinien spodziewać się poznania swojej drugiej połówki. Kto wie, być może to będzie miłość na całe życie? Podobnie sprawa ma się, jeśli we śnie pojawia się ciepło ognia na pierwszym planie. Jest to symbol bardzo głębokiej relacji z jakąś osobą. Warto wówczas podjąć działania mające na celu podtrzymanie tych kontaktów. 

Pożar - jak interpretować taki sen? 

Jeśli w naszym śnie ma miejsce pożar, to należy wiedzieć o tym, iż należy traktować go bardzo poważnie. Tym bardziej, jeśli w wizji sennej ogień trawił wszystko, co znajdowało się na jego drodze. Pożar we śnie oznacza jedno: w naszym życiu czeka nas wiele przełomowych wydarzeń. Jeśli to my byliśmy sprawcą pożaru, to powinniśmy zastanowić się, czy w życiu zawsze postępujemy w sposób prawidłowy i zgodny z zasadami moralnymi. Z kolei jeśli ogień we śnie podłożył ktoś inny, to jest to sygnał, że powinniśmy być bardziej ostrożni. Nie można ufać ludziom bezgranicznie, ponieważ konsekwencje takiego zachowania mogą być bardzo negatywne.

Gaszenie ognia - interpretacja snu

Sen z gaszeniem ognia oznacza, iż w niedalekiej przyszłości czeka nas wiele przeciwności losu. Musimy znaleźć w sobie siłę do tego, aby móc im podołać. 

Zobacz znaczenie innych snów