Jezioro jest motywem sennym, który można interpretować na szereg różnych sposobów. Wiele zależy od tego, w jakim kontekście akwen wodny pojawił się w naszym śnie oraz jak wyglądał. Dużą rolę pełni również nasze zachowanie. Sen o jeziorze można interpretować zarówno pozytywnie jak i negatywnie. 

Jezioro - interpretacja snu

Sny o jeziorze świadczą o posiadaniu przez daną osobę żeńskiego pierwiastka osobowości. Są one również związane z nieświadomością oraz tajemnicą. Z czego to wynika? Wszyscy od najmłodszych lat doskonale znamy mity, przypowieści oraz legendy, w których nad jeziorem mieszkały potwory oraz dziwne istoty. Jednym z nich był na przykład potwór z Loch Ness. Jezioro może być symbolem naszej niewiedzy odnośnie jakiegoś wydarzenia albo uczucia, o którym na przykład zapomnieliśmy.

Spokojne jezioro - co znaczy taki sen?

Jeżeli przyśni nam się spokojne oraz czyste jezioro, to możemy spodziewać się, iż w niedługim czasie czeka nas w życiu pasmo sukcesów. W takim okresie można pokusić się nawet o większą niż zwykle odwagę w podejmowaniu decyzji oraz ryzyko. Sen ze spokojnym jeziorem to znak, że warto zdecydować się na poszukanie lepszej pracy lub zainwestowanie gotówki. W niektórych przypadkach sny o spokojnym jeziorze mogą być zapowiedzią wielu nagłych i niespodziewanych zmian w naszym życiu. 

Brudne jezioro - znaczenie snu

Jeśli przyśni nam się jezioro brudne, to może to być sygnałem, że w niedalekiej przyszłości czekają nas niejasne sytuacje w pracy oraz w sferze uczuciowej. Jeśli we śnie patrzymy tylko  na jezioro, to jest to znak, że podświadomie pragniemy odciąć się od otaczających nas ludzi. 

Jezioro wzburzone - wyjaśnienie snu

Jezioro wzburzone może oznaczać zapowiedź wielu kłopotów miłosnych oraz rozterek. Z kolei, gdy przyśni się nam sztorm na jeziorze, jest to zwiastun  nadchodzących kłótni oraz konfliktów w rodzinie oraz ze współpracownikami.

Zobacz znaczenie innych snów