Sny o ciąży są dosyć popularnymi marzeniami sennymi. Przytrafiają się zazwyczaj kobietom z oczywistych względów. Oczywiście taki sen jest zupełnie normalny u kobiet spodziewających się dziecka, lub tych marzących o powiększeniu rodziny. W innych przypadkach oznacza zapowiedź sporych zmian w śnie osoby śniącej. Możemy spodziewać się tego typu interpretacji – jakby nie było, ciąża i poród zmieniają praktycznie wszystko w życiu człowieka. W dodatku pojawienie się na świecie nowego człowieka nie jest specjalne niespodziewane – ciąża trwa około dziewięć miesięcy, więc mamy czas do przygotowania się do tych wielkich zmian. Tak samo może być w przypadku zmian, które sen o ciąży zapowiada. Warto jednak głębiej przyjrzeć się detalom i okolicznością tego snu, by dokładniej poznać jego znaczenie.

Warto zwrócić uwagę na nasz stosunek do ciąży – czy jej się obawiamy i przynosi nam niemiłe uczucia, czy wręcz przeciwnie, nie możemy doczekać się na poczęcie własnego dziecka i ta myśl napawa nas radością. W pierwszym przypadku sen o ciąży jest oczywiście koszmarem sennym i nie wróży nic dobrego. W drugim jednak daje nadzieję na dobre zmiany i przynosi nadzieję.

Jeśli śnimy o ciąży zakończonej porodem możemy spodziewać się uwolnienia od trosk o przyszłość. Zmiany, które pojawią się w naszym życiu będą pozytywne i znacząco polepszą nasze życie.

Ciąża bliźniacza - interpretacja snu

Gdy śnimy o ciąży bliźniaczej możemy natomiast spodziewać się… podwójnej korzyści z nadchodzących zmian.

Urodzenie chłopca, dziewczynki - znaczenie

Inaczej jest jednak w przypadku urodzenia chłopca, a inaczej w przypadku snu o narodzinach dziewczynki. W pierwszy przypadku możemy spodziewać się powodzenia w biznesie, a w tym drugim możemy spodziewać się jakichś strat.

Złym omenem jest natomiast sen o urodzeniu martwego dziecka, gdyż może zwiastować żałobę w naszym otoczeniu. Sen o poronieniu symbolizuje zmuszenie do zmiany poczynionych planów – nie zawsze na lepsze. Jeśli przyśni się nam natomiast aborcja to nasza podświadomość daje nam znak o wewnętrznym konflikcie, lub po prostu bardzo boimy się ciąży w realnym świecie. W przypadku śnienia o teście ciążowym może on symbolizować to, że czas przyglądnąć się bliżej naszym planom i zamiarom na jawie. 

Zobacz znaczenie innych snów