Motyw grzybów nie jest często pojawiający się w snach. Zwykle o grzybach śnią osoby, które brały udział w grzybobraniu czy niedawno spacerowały po lesie. Bardzo często sen pojawia się w okresie jesiennym. Oczywiście może być to również całkiem przypadkowy sen, mówiący o naszych wewnętrznych potrzebach i pragnieniach.

Grzyby w snach - interpretacja snu

Grzyby są uznawane za symbol seksualny, dlatego ich pojawienie się w snach może mieć związek z potrzebami cielesnymi. Uważa się, że grzyby w snach ostrzegają nas przed pokusami o charakterze seksualnym i powinny być bodźcem do tego, by nie ulegać swoim fantazjom. Motyw grzybów może również wskazywać na kontakty międzyludzkie - mogą być zarówno symbolem pogorszenia, jak i poprawy wzajemnych relacji. Wiele zależy bowiem od interpretacji snu i tego, co dokładnie się w nim pojawiło.

Zbieranie grzybów - znaczenie

Jeśli w śnie zbieramy grzyby, może być to symbolem samotności i poszukiwania szczęścia. Często oznacza to rychły sukces, który możemy jednak osiągnąć wyłącznie przy własnej, ciężkiej pracy, której warto się podjąć. Zbieranie starych, wysuszonych grzybów jest wbrew pozorom dobrym znakiem - oznacza, że śniąca osoba może dożyć późnej starości. Zbieranie trujących grzybów może zwiastować podstęp, który dotknie nas ze strony bliskiej nam osoby czy przyjaciela. Niejadalne i trujące grzyby pojawiające się w snach powinny być traktowane jako przestroga i ostrzeżenie przed fałszywymi doradcami.

Robaczywe grzyby - znaczenie

Zbieranie w śnie robaczywych grzybów, podobnie jak trujących czy zepsutych, na ogół nie zwiastuje niczego dobrego. Może być to symbol oznaczający fałszywych przyjaciół oraz nieprzyjemne zdarzenie, które czyha na nas i jest z nimi powiązane. Robaczywe grzyby są symbolem zbliżającej się intrygi i tego, że ktoś źle nam życzy. W przypadku snu z robaczywymi lub zepsutymi grzybami, powinniśmy się mieć na baczności - ktoś czyha bowiem na nasze potknięcie, znając nasze słabe strony, które w sprzyjających okolicznościach będzie starał się wykorzystać.

Zobacz znaczenie innych snów