Konie są bardzo częstym motywem w snach. Ich pojawienie się, w zależności od kontekstu, wyglądu zwierząt oraz ich zachowania może mieć odmienną symbolikę. Zatem zanurzmy się w krainę marzeń sennych i poznajmy interpretację snów, w których główną rolę odgrywają właśnie te piękne i dumne zwierzęta.

Koń - interpretacja snu

Konie pojawiające się w naszych snach to symbol przepełniającej nas energii wewnętrznej, witalności oraz porywczego temperamentu. Widok ich pięknych grzyw powiewających na wietrze jest często zwiastunem naszych ukrytych pragnień oraz niewypowiedzianych uczuć, szczególnie tych dotykających sfery naszej intymności i seksualności. Co więcej, wiele osób motyw konia galopującego przez łąki i lasy interpretuje jako silną, wewnętrzną potrzebę łamania ograniczających nas zasad, kontaktu z naturą, uwolnienia swojej wewnętrznego ja oraz obrania dla siebie całkowicie nowej, często nie do końca jeszcze uświadamianej sobie drogi. 

Czarny koń - znaczenie

Bardzo ważną rolę w interpretacji snów z końmi odgrywa ich umaszczenie. Tak więc czarny koń jest symbolem złowrogim, zwiastującym niepokojące zmiany w życiu naszym, jak i naszych bliskich. W najgorszym przypadku czarny koń może być zwiastunem rychłej śmierć bliskiej nam osoby lub innego traumatycznego przeżycia związanego z ludzkim bólem i cierpieniem. 

Biały koń - znaczenie

Biały koń z kolei jest symbolem sfery duchowej, która w nas dominuje lub w najbliższym czasie dominować będzie. Co więcej, sen z galopującym białym koniem można interpretować jako nasze dążenie do doskonałości, perfekcji, czy też doskonałego poznania własnej natury. Trupio biały koń, podobnie, jak jego czarny odpowiednik może symbolizować śmierć bliskiej osoby. Śmierć często wyczekiwaną i dającą ulgę po długotrwałej chorobie.

Koń ciągnący powóz

Koń ciągnący powóz symbolizuje ciężką pracę, wysiłek w dążeniu do zamierzonego celu oraz niezłomność. Jego pojawienie się można interpretować jako dobry omen, zapowiedź nagrody, która wynagrodzi nam wszystkie trudy oraz wyrzeczenia.

Zobacz znaczenie innych snów