Hotel pojawiający się w snach jest powiązany z dwoma głównymi interpretacjami. Może być symbolem ucieczki od codziennych problemów lub oznaką zbliżającej się podróży. Motyw ten bardzo często pojawia się w snach osób, które sporo wyjeżdżają i hotele stają się dla nich drugim domem. Dla osób pojawiających się w hotelach rzadko, motyw ten jest oznaką wewnętrznych pragnień i niepokojów.

Hotel w snach - interpretacja snu

Interpretacja snu, w którym pojawia się hotel, w dużej mierze zależy od wyglądu budynku. Jeśli jest on brudny czy zaniedbany, może być symbolem trudnego etapu w życiu, pełnego problemów i niepewności. Hotel luksusowy symbolizuje natomiast bogactwo i dobrobyt. Często jest symbolem naszego pragnienia ucieczki od rzeczywistości i zmiany otoczenia, w którym na co dzień przebywamy.

Widzieć hotel

Widok hotelu w śnie oznacza, że wcale nie musimy ukrywać się ze swoimi potrzebami i pragnieniami. Może oznaczać, że nadeszła idealna pora na wyjawienie swoich potrzeb, co zrzuci z naszych barków niepotrzebny ciężar. Widok hotelu może być również bodźcem do zmiany rzeczywistości i oderwania się od otoczenia, które nie spełnia naszych wymagań.

Praca w hotelu - znaczenie

Jeśli w śnie pracujemy w hotelu, może być to oznaka rychłej zmiany pracy, zawodowego awansu i związanej z tym zmiany. Sen o pracy w hotelu może być bodźcem do podjęcia ważnej życiowej decyzji odnośnie zatrudnienia. Jeśli w śnie posiadamy hotel na własność, jest to oznaka zbliżającej się zmiany, która może prowadzić do dostatniego, pełnego wyzwań życia przynoszącego satysfakcję.

Poszukiwania hotelu

Jeśli w śnie poszukujemy odpowiedniego hotelu, powinniśmy się mieć na baczności. Może to oznaczać przeszkody, z którymi wkrótce zmierzymy się w drodze do wymarzonego celu. Tylko od nas zależy, czy będziemy w stanie je pokonać i odnieść sukces. Poszukiwania hotelu mogą również oznaczać zapowiedź kłopotów sercowych, kryzysu w małżeństwie i tęsknotę za stabilizacją życiową. Osoby, które w śnie szukają odpowiedniego hotelu, bardzo często przeżywają kłopoty sercowe i związane z tym ciągłe napięcie.

Zobacz znaczenie innych snów