Las we śnie można interpretować na wiele sposobów. Z jednej strony kojarzy się z harmonią, relaksem i bliskim spotkaniem z pięknem natury, jednak może  równie dobrze oznaczać coś tajemniczego i mrocznego. Interpretacja snu o lesie zależy od szczegółów dotyczących nastroju we śnie, czy był on pozytywny, czy pojawił się lęk i zagubienie, czy może szukaliśmy długo drogi wyjścia z niego.

Zgubić się w lesie

Taki sen oznacza zamęt w życiu, problemy trudne do rozwiązania, a tym samym bezradność. Oznacza niekomfortową sytuację, z której trudni jest wyjść. To  zagubienie się w życiu i bezskuteczne szukanie dobrej życiowej drogi. Taki sen może również pojawić się, gdy w życiu stoimy przed koniecznością powzięcia ważnej decyzji.

Ucieczka przez las - znaczenie snu

Każdy sen o ucieczce oznacza, że chcemy się od czegoś uwolnić. Czasem mogą to być złe myśli czy wspomnienia, natłok obowiązków, lub toksyczny związek. Bywa też oznaką zmęczenia, gdzie podświadomość podsuwa pomysł odpoczynku i zregenerowania sił.

Las w nocy

Jest to sen należący do koszmarów. Oznacza, że w życiu spotkamy się znajdziemy się w środku jakiegoś konfliktu, który sprowadzi na nas stres. Sen o ciemnym, mrocznym lesie może również oznaczać skumulowanie się jakichś złych emocji, przeżytych w ostatnim czasie. W niektórych przypadkach nieoświetlony słońcem las może oznaczać nasz własne życiowe przygnębienie. Natomiast polana w ciemnym lesie, na którym stoi domek ze światłem w oknach to nadzieja i rozwiązanie problemów, na które jednak trzeba trochę poczekać.

Las który płonie - sen

Sen w którym widać ogień w lesie, to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. To podświadomość mówiąca o ostrożności przed podejmowaniem pochopnych decyzji, których efekt może wpłynąć na dalsze życie. Może też być odzwierciedleniem przeżytych w ostatnim czasie trosk, problemów i negatywnych emocji.

Zielony las z bujną roślinnością

Taki sen należy rozpatrywać w sensie jak najbardziej pozytywnym. Może być odzwierciedleniem aktualnego nastroju śniącego, ale może również oznaczać jakieś zmiany na lepsze. Może to być nowa, ciekawa praca, wyjazd w piękne miejsce a także poznanie nowych, ciekawych przyjaciół. Jest również zapowiedzią otwarcia się na wszelkie pozytywne zmiany.

Zobacz znaczenie innych snów