Jajko samo w sobie już od czasów starożytnych jest symbolem życia, płodności oraz nadchodzących w naszym życiu zmian. Jajko w symbolice sennej ma wszechstronne znaczenie, dlatego tak ważnym jest, abyśmy tłumacząc sen zwrócili uwagę na wszystkie towarzyszące szczegóły. Sen o jajku może bowiem okazać się dla nas bardzo dobrą lub odwrotnie, bardzo niekorzystną wróżbą. 

Jeść, widzieć lub trzymać jajko

 Część snów o jajkach jest dla śniącego całkiem dobrą zapowiedzią, tak jak w przypadku, kiedy we śnie trzymamy jajko w ręce. Możemy wtedy liczyć na to, że w naszym domu zapanuje dawno wyczekiwana zgoda. Podobnie ze snem o jedzeniu jajka, jest to bowiem zapowiedź rychłej poprawy w sferze finansowej. Natomiast dla osoby stanu wolnego sen o znalezieniu jajka jest wróżbą udanego związku, zaręczyn a nawet i ślubu. W przypadku, kiedy śniący widzi kurę znoszącą jajko, powinien w krótkim czasie spodziewać się szczęśliwych wiadomości. 

Jajka a kolory - znaczenie we śnie

Równie często sen o jajku jest marzeniem dość kolorowym, jednocześnie jego znaczenie pozostawia wiele do życzenia. Śniąc o jajkach w kolorze czerwonym możemy się spodziewać kłótni z dobrym przyjacielem bądź nawet śmierci bliskiej naszemu sercu osoby. Natomiast sen o jajku o wyrazistej żółtej barwie to wróżba jakiejś poważnej choroby, która spadnie na nas lub kogoś nam drogiego. 

Rozbijać jajko lub widzieć jak upada 

Rozbicie jajka nawet przez przypadek może być ostrzeżeniem dla ciężarnych bądź osób, które właśnie skupiają się na jakimś ważnym życiowym projekcie. Taki sen może bowiem być zapowiedzią poronienia lub upadku ważnego dla nas planu. Osoby, które widzą we śnie upadające i rozbijające się jajka, powinny natomiast uważać na relacje ze znajomymi, ponieważ poprawne stosunki mogą zostać zerwane poprzez plotkę, której nawet nie jesteśmy świadomi. 

Zgniłe jajko - znaczenie

Sen o zgniłym jajku jest dla nas przestrogą przed nieroztropnym zachowaniem, które bardzo negatywnie może odbić się na naszej reputacji. W przypadku, kiedy śnimy, że jesteśmy obrzucani zgniłymi jajami, jest to ostrzeżenie przed osobami, które chcą nam wyrządzić krzywdę. Natomiast, kiedy to my we śnie obrzucamy kogoś zgniłymi jajami, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że krzywdzenie kogoś na jawie może pociągnąć za sobą nieprzyjemne dla nas konsekwencje. 

Białko i żółtko 

Sen, w którym skupiamy się na żółtku jajka jest dobrą wróżbą, symbolizuje on wewnętrzną siłę i pomysłowość, zaś sen o białku jest sygnałem dla nas. Sen o białku zwraca nam uwagę, że sukces naszego interesu zależy w dużej mierze od tego na ile się nim interesujemy. 

Święconka

Gotowane jajka dzięki swojej symbolice dadzą nam nadzieję na radość, która według wróżby ma zagościć w naszym życiu. Natomiast sen o poświęconych wielkanocnym zwyczajem jajkach jest dla nas przestrogą, przed czekającym nas zagrożeniem. 

Jajecznica, omlet i jako sadzone 

Potrawy z jajek, a dokładniej ich przyrządzanie są zazwyczaj zapowiedzią nowej znajomości, natomiast ich niedobry smak może przepowiadać nam problemy w domu. Przyrządzanie jajecznicy wskazuje nam na nasz potencjał w korzystaniu z szans, jakie daje nam los. W przypadku przypalonej we śnie jajecznicy powinniśmy stać się ostrożniejsi w podejmowaniu decyzji. Omlet we śnie to przestroga w interesach a jajko sadzone to dla śniącego sygnał, że już czas najwyższy by postawić na zmiany w sferze zawodowej.

Zobacz znaczenie innych snów