Dom pojawiający się we śnie jest najczęściej czytany jako symbol osoby śniącej, jej ego, osobowości, charakteru, kondycji i doświadczeń. Dom we śnie odnosi się nie tylko do wnętrza człowieka, ale także jego kondycji zewnętrznej. Dla wielu dom jest odczytywany nie tylko jako symbol człowieka, ale ściślej symbol kobiety.

Sen, w którym pojawia się dom można odmiennie interpretować, w zależności od stanu, wyglądu domostwa, tego, czy miejsce to jest powiązane z osobą śniącą. Znaczenie mają także osoby przebywające w jego obrębie. Przypomnij sobie, jak wyglądał dom w Twoim śnie. Wygląd domu oraz stanu poszczególnych pomieszczeń odzwierciedla stan osobowości osoby śniącej, np. czy jest poukładana czy chaotyczna.

Pusty dom - znaczenie snu

Co w sytuacji kiedy widzisz pusty dom? Ważna dla Ciebie osoba nie liczy się z Twoim zdaniem i uczuciami. Zastanów się, czy masz wokół siebie taką osobę i jak możesz poprawić swoją sytuację.

Dom bez ścian

Jeśli śni Ci się dom bez ścian to znak, że brakuje Ci w życiu prywatności. Być może ma to związek ze wścibskimi znajomymi lub osobami komentującymi złośliwie Twoje posty w mediach społecznościowych? Jeśli czujesz, że Twoja prywatność jest zachwiana postaraj się bardziej ją chronić.  

Budowanie domu we śnie, burzenie domu

Jeśli we śnie budujesz dom to znak, że w Twoim życiu rozpoczyna się pozytywny, pomyślny okres, symbol życiowych postępów. Jeśli widzisz zburzony dom to znak, że wkrótce pokonasz przeszkody stojące na Twojej drodze do realizacji planów. Jeśli sam we śnie burzysz dom, uważaj, wkrótce czeka Cię kłótnia z sąsiadami, więc pamiętaj o ciszy nocnej obowiązującej od 22!

Remont domu - znaczenie

Przeprowadzanie we śnie remontu domu lub mieszkania zapowiada poprawę relacji ze skłóconą z nami osobą.

Brak wyjścia, wychodzenie z domu

Jeśli we śnie nie możesz znaleźć wyjścia z domu to zły znak i niekorzystną sytuację życiową. Natomiast jeśli wychodzisz z domu bez problemu i nikt nie zatrzymuje Cię po drodze to pomyślny znak, poprawie ulegnie życiowa sytuacja, a wszystko potoczy się zgodnie z naszymi planami. Jeśli w domu ze snu pojawiają się obcy dla Ciebie ludzie to znak, że czujesz się w pewien sposób zagrożony.

Zobacz znaczenie innych snów