Już wkrótce nadejdzie czas podejmowania ważnych decyzji. Rosnące napięcie i ogromne emocje nie pozwalają na odpuszczenie. Jeżeli przyśni Ci się zdawanie egzaminu, sennik egzamin traktuje dosyć jednoznacznie jako mające nadejść wkrótce istotne wydarzenie, zamknięcie jakiegoś etapu w życiu. W zależności od samopoczucia w trakcie bądź po śnie, jeżeli czujesz się dobrze i pewnie, to egzamin oznaczać będzie pójście do przodu. 

Lęk przed egzaminem - znaczenie

Niepokój oznacza strach przed oceną przez innych ludzi w życiu. Egzamin przeprowadzany przez śniącego może oznaczać również oddaną niedługo komuś przysługę, która ma duży wpływ na życie tej osoby. Może także oznaczać wprowadzanie nowego porządku, pomysłów w życie. Często sen o egzaminie dotyczy osób które mają go faktycznie odbyć, gdyż wiąże się zwykle z wieloma emocjami. Można wtedy zinterpretować go w zależności od wyniku w sposób odwrócony. 

Zdany egzamin

Oznaczać będzie, że czeka cię oblanie jakiegoś testu lub niepowodzenie w ważnych sprawach, ale jeżeli odpowiednio popracujesz, uda ci się z tego wyplątać.

Oblany egzamin

Oznacza powodzenie, zdanie testu. Jednak nie osiadaj na laurach, bo sytuacja może ulec zmianie.

Pisanie egzaminu 

Wkrótce będziesz musiał skonfrontować rzeczywistość z marzeniami, sprawdzić, w jakim stopniu swoje plany możesz zrealizować. Pisemny test oznacza także, że wyolbrzymiasz niektóre kwestie, zbytnio się nimi przejmujesz.

Ściąganie na egzaminie

Liczysz w wielu sprawach na pomoc innych, niekiedy zapominając o własnym wkładzie. Skup się przede wszystkim na własnym działaniu, a pomoc w razie potrzeby przyjdzie sama.

Egzamin ustny

To oznaka, że czekają Cię ciekawe rozmowy, prowokujące pozytywne zmiany. To również symbol przypływu dobrej energii.

Egzamin końcowy

Chcesz zakończyć jakiś etap w życiu, ale nie możesz zdecydować jaką ścieżką pójść. Sennik egzamin końcowy interpretuje również jako niedalekie rozpoczęcie nowej przygody w życiu - przeprowadzkę, posiadanie dziecka czy rozpoczęcie szkoły lub studiów.

Zobacz znaczenie innych snów