Basen w snach dotyczy sfery zarówno emocjonalnej jak i fizycznej w życiu człowieka. Może być oznaką ograniczeń dotyczących naszego ciała bądź umysłu lub też wolności, która na nas czeka. W zależności od formy jaką przybiera, zwiastuje przeróżne wydarzenia w naszym życiu.

Pusty i pełny basen - znaczenie

Niezwykle ważne jest to czy basen, który się pojawia we śnie jest pusty. Jeśli tak, oznacza to że zmagamy się kompleksami, nad którymi warto popracować. Natomiast jeśli w środku znajduje się woda jest to informacja o problemach, które nam towarzyszą. Gdy woda jest czysta, możemy liczyć na ich skuteczne rozwiązanie, natomiast brudna i zmętniona zapowiada nowe trudności, które mogą się pojawić.

Pływanie w basenie we śnie

Pływanie w basenie jest odzwierciedleniem przyjaciół oraz marzeń. Jeśli pływamy w nim sami, możemy liczyć na pojawienie się nowych postaci w naszym otoczeniu, które mogą odegrać niezwykle istotną rolę zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i zawodowej. Jednak jeśli obserwujemy ludzi pływających w basenie, możemy liczyć na spełnienie naszych marzeń, dlatego warto zacząć aktywnie działać by osiągnąć obrany cel.

Basen kryty jest odniesieniem do relacji damsko-męskich. Gdy pojawia się we śnie, należy poważnie się zastanowić nad uczuciami skierowanymi do partnera bądź partnerki, ponieważ symbolizuje on brak zaufania oraz zazdrość. Warto potraktować to jako radę by bardziej ufać ukochanej osobie. Gdy wyśniony basen znajduje się koło domu jest to znak, że nadszedł czas by uporządkować swoje sprawy. Warto przy tym zaangażować bliskie osoby, które chętnie udzielą pomocy. Publiczny basen natomiast zwraca uwagę na problemy społeczne, które mogą oddziaływać na nasze życie prywatne.

Skakanie do basenu - znaczenie

Ważną informacją dla nas jest sen, w którym skaczemy do basenu. Oznacza on, że nasz organizm domaga się odpoczynku, dlatego warto zwolnić tempo by zregenerować siły.

Natomiast gdy naszą rolą we śnie jest bycie ratownikiem, powinniśmy zastanowić się czy doświadczamy zmartwień lub troski o bliską nam osobę. Taki sen może również sygnalizować, że na świecie pojawi się dziecko, za które będziemy czuć się odpowiedzialni. Warto zapamiętać w jaki sposób jesteśmy ubrani i jak się zachowujemy we śnie. Nasze postępowanie jest ściśle powiązane z naszą osobowością, która jest niezwykle ważna podczas interpretacji snów.

Zobacz znaczenie innych snów